21-01-2017 ATLETİZM

Bodrumlu Öğrenciler İl Birinciliği İçin Ter Döktü

27 Aralık'ta yapılan Büyük Atatürk Koşusu dereceye giren Bodrumlu öğrenciler Okullar Arası Kros İl Birinciliği için Muğla'da yarıştı. Yarışlara Muğla ve ilçelerinde dereceye giren 400 öğrenci katıldı.

Bodrumlu Öğrenciler İl Birinciliği İçin Ter Döktü

Türkiye Atletizm Federasyonu Muğla İl Temsilciliği tarafından 11 Ocak 2017 tarihinde yapılması planlanan ancak hava muhalefeti nedeniyle ertelenen Okullar Arası Kros İl Birinciliği, Muğla Ula Gölet’inde gerçekleştirildi. Yarışmaya Muğla’nın ilçelerinden katılan sporcular iyi bir derece yapabilmek için kıyasıya mücadele etti.

 

Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Okullar Arası Kros İl Birinciliği'ne katılan 7 okuldan 104 sporcu, çeşitli kategorilerde Bodrum'u en iyi şekilde temsil ederek başarılı yarışlar çıkardı.

 

Bodrum'dan dereceye giren sporcuların sıralaması şu şekilde:

                                                

150 Metre Küçük Erkekler:

1-  Özcan Doğan (Bodrum Demir Topal Ortaokulu)

2-  Baran Zor (Bodrum Profilo Marina Ortaokulu)

3-  Yaşar Çavuş (Merkez Cumhuriyet Ortaokulu)

4-  Burak Keleş (Bodrum Profilo Marina Ortaokulu)

 

Takım sıralamasında 1. Bodrum Profilo Marina Ortaokulu oldu.

 

1200 Metre Küçük Kızlar:

1-  Elçin Köstel (Merkez Cumhuriyet Ortaokulu)

2-  Evin Sarı (Nazmi Zehra İyibilir Ortaokulu)

3-  Asiye Gündoğdu (Şehit İbrahim Karaoğlanoğlu Ortaokulu)

4-  Sudenaz Uslu (Denizova Ortaokulu)

 

Takım sıralamasında 1. Denizova Ortaokulu, 2. Bodrum Profilo Marina Ortaokulu, 3. Bodrum Akyarlar Ortaokulu, 4. Şehit İbrahim Karaoğlanoğlu Ortaokulu oldu.

 

3000 metre Genç Kızlar B:

1-  Dilara Severge (Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

2-  Yağmur Güzleyen (Halil İbrahim Hiper Adnan Hiper Anadolu Lisesi )

3-   Esma Nur Ebrem (Öztaş Anadolu Lisesi)

4-   Buket Kara (Halil İbrahim Hiper Adnan Hiper Anadolu Lisesi)

 

Takım sıralamasında 1. Halil İbrahim Hiper Adnan Hiper Anadolu Lisesi, 2. Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.

 

3000 Genç Kızlar A:

1-  Esra Kaya (Ş. Mehmet Akif Sancar İmam Hatip Anadolu Lisesi)

2-  Merve Ekinci (Nurettin Gençalioğlu Anadolu Lisesi)

3-  Gizem Kılıç (Bodrum Ayşe Gülsevim Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi)

4-  Cansu Demirel (Bodrum Hayırlı Sabancı Anadolu Lisesi)

 

Takım sıralamasında 1. Bodrum Hayırlı Sabancı Anadolu Lisesi, 2. Bodrum Ayşe Gülsevim Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi, 3. Nurettin Gençalioğlu Anadolu Lisesi oldu.

 




HABERE YORUM YAZIN

DİĞER ATLETİZM HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.