20-01-2019 MİLLİ TAKIMLAR

20. Mercedes-Benz Ege Kupası'nda şampiyon Türkiye

TFF tarafında 20'incisi düzenlenen Mercedes-Benz U16 Ege Kupası'nın final maçında İspanya'yı 2-0 mağlup eden Türkiye, dokuzuncu kez şampiyon oldu.

20. Mercedes-Benz Ege Kupası'nda şampiyon Türkiye

TFF tarafında 20'incisi düzenlenen Mercedes-Benz U16 Ege Kupası'nın final maçında İspanya'yı 2-0 mağlup eden Türkiye, dokuzuncu kez şampiyon oldu. Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi Serpil Hamdi Tüzün Sahası'nda oynanan maçta Türkiye'nin gollerini 60 ve 70. dakikalarda Ömer Faruk Beyaz attı. Turnuva'nın bugün oynanan üçüncülük maçını, normal süresi 1-1 tamamlanan karşılaşmada penaltı atışları sonunda Rusya'yı 5-3  mağlup eden İngiltere kazandı.

 

Şampiyon Türkiye kupasını Türkiye Futbol Gelişim Direktörü Tolunay Kafkas ve Altınordu Futbol Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan'ın  elinden aldı. Ayrıca Altınordu Futbol Kulübü başkanı Seyit Mehmet Özkan'a turnuvaya olan katkılarından dolayı Türkiye Futbol Gelişim Direktörü Tolunay Kafkas tarafından teşekkür plaketi verildi.

 

Turnuvada en centilmen takım İngiltere, en skorer oyuncu İngiltere'den 5 golle Liam Delap olurken, finalin en değerli oyuncusu ise Türkiye'den Ömer Faruk Beyaz seçildi.

 

Stat: Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi Serpil Hamdi Tüzün Sahası
 
Hakemler: Sefa Can Meral, Tansu Doğan Yılmaz, Uğur Başdaş, Niyazi Aykan Ceylan
 
Türkiye: Ahmet Çağrı Güney, Murat Şenel (Dk. 79 Seyhan Yiğit), Emin Bayram, Ravil Tagir, Bartuğ Elmaz (Dk. 77  Yiğit Emre Çeltik), Tuğbey Akgün, Ömer Faruk Beyaz (Dk. 77  Göktan Gürbüz), Emre Demir (Dk.77 Sarper Çağlar), Ali Sühan Demirel, Abdullah Soğucak (Dk. 47 Selman Faruk Dibek), Ahmet Gülay (Dk. 79 Rojan Sarıbaş)
 
İspanya: Alejandro Iturbe Encabo, Ferran Ruız Marti (Dk. 78 Joan Gallego Benavent), Adrian Granado Lozano, Nestor Lucas Rey (Dk. 67 Jordı Ortega Lluch), Miguel Rodriguez Vidal (Dk. 41 Ruben Iranzo Lendınez), Israel Salazar Piriz, David De La Vibaro Bonilla, İbrahima Camara Silva (Dk.41  Bruno Iglesias Lois), Javier Serrano Martinez (Dk.78 Alvaro Perez Campo), Hugo Novoa Ramos (Dk.41 Alan Godoy Dominguez), David Vilan Alonso (Dk.58  Ibon Ispizua Helguera)
 
Goller: Ömer Faruk Beyaz (Dk. 60 ve 70)
 
Sarı Kartlar: İbrahima Camara Silva, Ruben Iranzo Lendinez, Alan Godoy Dominguez, Emre Demir, Ahmet Gülay
 
Kırmızı Kart: Alejandro Iturbe Encabo (Dk. 56)

 

 

 

A GRUBU
O
G
B
M
A
Y
P
B GRUBU
O
G
B
M
A
Y
P
1. Türkiye A
3
3
0
0
9
2
9
1. İspanya
3
3
0
0
6
2
9
2. İngiltere
3
2
0
1
8
3
6
2. Türkiye B
3
1
1
1
2
2
4
3. Arnavutluk
3
1
0
2
3
6
3
3. Rusya
3
1
0
2
6
4
3
4. Moldova
3
0
0
3
2
11
0
4. Makedonya
3
0
1
2
1
7
0

 

 

Tarih-Saat

Grup

Takım

Skor

Takım

Stat / Yer

14.01.2019 - 12.00

A

Türkiye A

4-0

Moldova

Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi No1

14.01.2019 - 12.00

B

İspanya

1-0

Türkiye B

Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi. No3

14.01.2019 - 15.00

A

İngiltere

2-0

Arnavutluk

Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi No2

14.01.2019 - 15.00

B

Rusya

4-0

Makedonya

Tire Stadyumu

15.01.2019 - 12.00

A

Türkiye A

3-1

Arnavutluk

Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi. No3

15.01.2019 - 12.00

B

İspanya

2-0

Makedonya

Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi No1

15.01.2019 - 17.00

A

İngiltere

5-1

Moldova

Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi No2

15.01.2019 - 15.00

B

Rusya

0-1

Türkiye B

Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi No3

17.01.2019 - 12.00

A

Türkiye A

2-1

İngiltere

Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi No3

17.01.2019 - 12.00

B

İspanya

3-2

Rusya

Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi No1

17.01.2019 - 15.00

A

Moldova

1-2

Arnavutluk

Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi No3

17.01.2019 - 15.30

B

Türkiye B

1-1

Makedonya

Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi No2

19.01.2019 - 12.00

3.lük

İngiltere

1-1
(5-3) (P)

Rusya

Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi No3

19.01.2019 - 15.00

FİNAL

Türkiye A

2-0

İspanya

Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi No2

 


 




HABERE YORUM YAZIN

DİĞER MİLLİ TAKIMLAR HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Muğla’da geçtiğimiz sezona damga vuran spor kulübü sizce hangisi?

1- Yalıkavakspor (Kadınlar Hentbol Türkiye Kupası Çeyrek Final)
2- Milas Belediyespor (Voleybol Erkekler 1. Lig Play-off yarı final)
3- Köyceğiz Belediyespor (Erkekler Hentbol 1. Lig'e yükseldi)
4- Fethiye Belediyespor (Türkiye Basketbol Ligi'ne yükseldi)
5- Bodrumspor (Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu)
6- Milasspor Masterlar (Türkiye Veteranlar Futbol Ligi Şampiyonu)