30-04-2019 MOTOR SPORLARI

Fethiye'de enduro ve ATV rüzgarı esti

Fethiye'de düzenlenen Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası'nın ikinci ayak yarışları 123 sporcunun katılımıyla tamamlandı.

Fethiye'de enduro ve ATV rüzgarı esti

Yarıştan çok özel fotoğraflar 48spor Facebook sayfasında!

 

Fethiye'de düzenlenen Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası'nın ikinci ayak yarışları 123 sporcunun katılımıyla tamamlandı.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu ve Fethiye Belediyesi destekleriyle Fethiye Orman Spor Kulübü tarafından Esenköy Mahallesi'ndeki Akdeniz Off-Road Park'ta düzenlenen şampiyonada, sporcular kros, ekstrem ve enduro testten oluşan üç farklı etapta mücadele etti.

 

TMF Yönetim Kurulu Üyesi Sadık Özdemir, sezonun ikinci ayak yarışlarının küçük kazalar dışında sorunsuz tamamlandığını söyledi. Şampiyonanın 3 test etaplı ve orta zorluk derecesinde olduğunu vurgulayan Özdemir, izleyicilerin ilgisinden memnun olduklarını kaydetti.

 

Şampiyonada dereceye giren sporculara düzenlenen törenle kupaları verildi. Kupa törenine Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Fethiye Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit, ilçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, sporcular ve seyirciler katıldı.

 

İkinci ayak yarışlarında kategorilere göre dereceye giren sporcular şöyle:

 

MOTOSİKLET SINIFI

 

ENDURO GP

1. Sinan Memnun (SARIYER-YAMAHA)

2. Emre Coşar (AEMK-KTM)

3. Bayram Uysal (AEMK-HUSQVARNA)

 

E1

1. Sinan Memnun (SARIYER-YAMAHA)

2. İbrahim Ercan Sungur (ANMOT-HUSABERG)

3. Erkan Özcan (FOSK-HUSQVARNA)

 

E2

1. Eren Mert Kocaman (FOSK-BETA)

2. Çağrı Aslan (AEMK-KTM)

3. Murat Kökçü (AEMK-KTM)

 

E3

1. Emre Coşar (AEMK-KTM)

2. Bayram Uysal (AEMK-KTM)

3. Cemil Yurt (FOSK-KTM)

 

EB

1. Hasan Tosun (FOSK-BETA)

2. Mazhar Barış Tok (SMYRNA-KTM)

3. Şaban Özdemir (BEMK-KTM)

 

EC

1. İbrahim Taş (AEMK-KTM)

2. Şüayip Demirkıran (FOSK-BETA)

3. İbrahim Duraman (FOSK-HUSQVARNA)

 

EG

1. Muhammet Çetin (FOSK-BETA)

2. Mehmet Sağdıç (EMSK-KTM)

3. Efe Çetin (UMOK-KTM)

 

EV

1.Nazmi Malkoç (IZMOK-KTM)

2.Necmi Kozlu (FOSK-HUSABERG)

3.Bilal Kuşkonmaz (FOSK-HUSQVARNA)

 

 

ATV SINIFI

 

ATV GP

1. Ahmet Özgül (TITUS-POLARIS)

2. Sona Singh (KITMOK-POLARIS

3. Haktan Özkul (BAMOS-CANAM)

 

S1

1. Haktan Özkul (BAMOS-CANAM)

2. Hüseyin Can Şimşek (BAMOS-POLARIS)

3. Erkan Uzlaş (BAMOS-CANAM)

 

S2

1. Ahmet Özgül (TITUS-POLARIS)

2. Sona Singh (KITMOK-POLARIS

3. Mustafa Taşkın (ANMOT-POLARIS)

 

S3

1. Hasan Dağdelen (FOSK-KYMCO)

2. Zeki Emin Demir (KARTEPE-YAMAHA)




HABERE YORUM YAZIN

DİĞER MOTOR SPORLARI HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Muğla’da geçtiğimiz sezona damga vuran spor kulübü sizce hangisi?

1- Yalıkavakspor (Kadınlar Hentbol Türkiye Kupası Çeyrek Final)
2- Milas Belediyespor (Voleybol Erkekler 1. Lig Play-off yarı final)
3- Köyceğiz Belediyespor (Erkekler Hentbol 1. Lig'e yükseldi)
4- Fethiye Belediyespor (Türkiye Basketbol Ligi'ne yükseldi)
5- Bodrumspor (Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu)
6- Milasspor Masterlar (Türkiye Veteranlar Futbol Ligi Şampiyonu)